ALEA sportswear

ALEA sportswear spol. s r.o.
Firma vznikla v roce 1989 a v začátcích vyráběla pouze sportovní oblečení pro kolektivní sporty. V tom samém roce byla u státních institucí zaregistrována obchodní značka nesoucí jméno ALEA. V roce 1991 byla společnost zprivatizována a nesla název Věra Kropáčková – ALEA. Postupně byl sortiment rozšiřován a výrazně se zvýšila kvalita. Oblečení, které bylo původně jen pro rekreační a výkonnostní sport se postupně dostává i do špičkových klubů a k jednotlivcům.Reference
V našem oblečení si úspěšně zabruslila mužstva:


HC OLOMOUC, HC PLZEŇ, HC ČESKÉ BUDĚJOVICE, HC SLAVIA PRAHA, ČESKÁ hokejová reprezentace a mnoho dalších
Mnoho naběhaných kilometrů po zeleném trávníků, tisíce hlavičkových soubojů a dokonce i dva ligové tituly v našem oblečení si užili hráči mužstev:


FC Uherské Hradiště, SK České Budějovice, FC Slovan Liberec (mistr ligy 2001 – 2002), FC Baník Ostrava (mistr ligy 2003 – 2004), FK Teplice ,FK Ústí nad Labem SK Kladno a mnozí jiní.
Na basketbalový koš si zastříleli Národní basketbalové týmy včetně žen (mistři Evropy 2005), Gambrinus Sika Brno - Žabovřesky ( několikanásobný mistr ligy, v roce 2007 mistr evropské ligy), USK Praha (ženy), BK Prostějov, BK Děčín, BK Sadská, Basket Slovanka Tábor.
Sedmičku si odházela reprezentace České republiky nebo oddíl TJ Sokol Písek.
Se lvíčkem na prsou si vyskočila česká reprezentace, kde jim velkým sokem byl i Slovenský národní tým nebo reprezentace Rakouska. V klubových soutěžích si přihráli AERO Odolená Voda, SK Královo Pole, VK Senica, SKV Ústí nad Labem.
Mnoho rozdaných kanárů a spousty mečbolů uštědřili svým soupeřům: Radek Štěpánek, Tomáš Zíb, Lukáš Dlouhý, Jiří Novák, David Rikl, Leander Paes, Bohdan Ulihrach, Fed cupový tým a Davis cupový tým.
Pořádně roztočili kola cyklisté CK WINDOOR´S Příbram (silnice) následováni týmem bořící se v krásném terénu naší země TOYOTA DOLÁK (MTB) a na všechno si s nadhledem vyskočili závodníci BMX Protivín.
Nově se k nám připojili mužstva bowlingu včetně reprezentace, Česká curlingová reprezentace, BK Pardubice. Nohy přes síť za nás dají reprezentace nohejbalu. Ruce ve vodě si zmáchají kluci a holky z klubu KVS Praha.